BİREYSEL BEŞSEKİZ'E GİRİŞ SINAVI  BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

Kadromuz

Fatma Rezzan Altuğ
Fatma Rezzan Altuğ
Görsel Sanatlar

1969 yılında doğdum. Çocukluğumdan beri hayalim sanat okumak idi. Liseyi Fenerbahçe Lisesinde tamamladıktan sonra tek istediğim olan Güzel Sanatlar Fakültesinin sınavlarına hazırlandım. Bu ara süreçte İstanbul Yakası Telefon Başmüdürlüğüne devlet memuru olarak atandım. Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim-iş Grafik Ana Sanat dalını kazandım ve eş zamanlı memuriyet hayatımı birlikte yürüterek bu üniversiteden başarı ile mezun oldum. Çeşitli karma resim, sanatsal özgün baskı ve fotoğraf sergilerinde yer aldım.

1992-1998 yılları arasında Şişecam cam-iş ambalaj, Evecan&Evecan, H&H gibi kurumlarda Art Director olarak çalıştım. Aselsan, Tatilya, Penti gibi kurumlara çeşitli grafik tasarımlar yaptım. Reklam sektöründe çalışırken  gene eş zamanlı kendime ait Kadıköy' de  RealArt grafik-sanat  atölyesini kurdum. Burada çeşitli grafik işleri yaptım ve Photoshop programı dersleri verdim.

Ailemde babam dahil çok öğretmen bulunmakta. Onlardan aldığım ilham ve öğretmeye duyduğum sevgi ile 1998 yılında öğretmenlik mesleğini seçerek devlet memuriyetine geri döndüm. Uzun yıllar Ortaokul ve Lise kademelerinde Görsel Sanatlar öğretmeni olarak çalıştım. Bu süreçte Bilsem sınavlarında seçici kurul üyeliği ve İlçe görsel sanatlar zümre başkanlığı görevleri yaptım. Öğrencilerim ile çeşitli yarışmalarda dereceler kazandık. Uluslararası çocuk ve gençlik sanat bienallerine katıldık. 2017 yılında emekli olduktan sonra Üstün Zekalı öğrencilere hizmet veren bir eğitim kurumunda çalıştım. Halen Beşsekiz ortaokulunda Görsel Sanatlar öğretmeni olarak çalışmaktayım.