Müdürden

Gülşah Karaarslan
Gülşah Karaarslan
Okul Müdürü

21 yüzyılın gerektirdiği; analitik düşünme ve problem çözebilme becerilerine sahip olan, ezberden öte özümseyerek öğrenen, kendini bilgiyle doldurmak yerine bilgiyi kullanan, yaratıcı düşünme becerilerine sahip, yetenek ve becerilerinin farkında olan, yaşadığı coğrafyanın etik değerlerine sahip çıkan, çevre bilinci gelişmiş, üretken ve sorumluluk sahibi bireyler yetiştirme hedefimizle yolumuza devam etmekteyiz.

Beşsekiz Ortaokulları olarak çocuklarımızın küçük yaşlarda yığınlar arasında kaybolmasını istemiyoruz. Her öğrencimizi ismiyle tanıyor olmayı çok önemsiyoruz.

Sadece ortaokul eğitimine odaklanmış bir okul olarak öğrencilerimizi, iyi bir lise kazandırma hedefi doğrultusunda, okul dışında herhangi bir desteğe ihtiyaç duymadan, Lise Giriş Sınavlarına; yoğun akademik ders, sınav programı ve birebir etütlerimiz ile hazırlamaktayız. İyi bir liseye öğrenci hazırlamanın duygusal ve kültürel hazırlığı da gerektirdiğinin farkındayız.

Beşsekiz Ortaokullarında akademik başarı; uygulanan Öğrenci Merkezli ve Proje Tabanlı Eğitim modeli, disiplinler arası ilişkilendirmenin de yer aldığı Yapılandırmacı Eğitim yaklaşımının doğal bir sonucudur.

Maltepe Cevizli tren istasyonunun sahil tarafında, ulaşımın trenle, minibüsle veya sahilden rahatlıkla sağlanabileceği, merkezi güzergahta bulunan okulumuz, 18 kişiden oluşan tam donanımlı sınıfları ve eğitim yolculuğunda tüm ihtiyaçlar düşünülerek hazırlanmış alanlarıyla öğrencilerini kucaklamaktadır.