BİREYSEL BEŞSEKİZ'E GİRİŞ SINAVI  BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

Matematik

Beşsekiz Ortaokulları olarak matematiği seven, ondan korkmayan yanlış yaptığında üzülmeyip bunu yeni bir öğrenme fırsatı olarak değerlendiren öğrenciler yetiştirmek bizim önceliklerimizdendir.

Matematik dersinde mutlu bir ortamda öğrenmelerini sağlamak temel metotlarımızdandır.

Beşsekiz Ortaokulları'nda öğrencilerimize; karşılaştıkları sorunları en kısa zamanda ve doğru şekilde çözebilme alışkanlığı kazandırmak matematiğin en temel amaçlarındandır. Matematik dersinde duyduğunu anlayan, okuduğunu doğru yorumlayan, analiz ve sentez yapabilme yetenekleri gelişmiş öğrenciler yetiştirmek bizim temel hedeflerimizdendir. Bu bağlamda sınıf içerisinde rahatça soru sorabilecekleri ortamı hazırlamak, yapamadıklarında onları cesaretlendirmek temel davranış prensibimizdir.

Derslerimizi günlük hayatla ilişkilendirerek öğrencilerimizin konuyu anlamalarını kolaylaştırmaktayız.  Sordukları soruları çözüp "İşte böyle yapacaksın!'' demeden; sorunun çözümü için gerekli olan bilgi eksiğini hatırlamasını sağlıyoruz. Soruyu kendilerine çözdürüp başarma hissini onlara yaşatıyoruz. Proje ödevleri ve etkinliklerde grup çalışmaları yaptırarak onlara birlikte çalışmanın kazandırdığı yararları ve gücü görmelerini sağlamaktayız.

Bütün bunları gerçekleştirebilmemizin yolunun sevgili öğrencilerimizi etki alanımızda tutmaktan geçtiğinin farkındayız.Bunu da onları koşulsuz severek ve kişiliklerine saygı duyarak başarmaktayız.