BİREYSEL BEŞSEKİZ'E GİRİŞ SINAVI  BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

Sosyal Bilimler

Dersimizde kullandığımız interaktif sistemlerle öğrencilerimize çoklu öğrenme ortamları sunuyoruz.

Farklı eğitim teknikleriyle oluşturduğumuz aktif öğrenme uygulamalarımız öğrencilerimizin hem bilgiye hakimiyetlerini arttırıyoruz hem de bildiklerini demokratik yollarla kullanma becerileri sağlıyoruz.

Bilgiye her daldan kolayca ulaşabildiğimiz bu çağda öğrencilerimizin sadece bilgiye sahip olmasını değil, bildiklerini değerlendirmesini ve şekillendirmesini önemsiyoruz.

Sosyal bilgiler dersinde öğrencilerimizi; kültür ve tarih bilinci gelişmiş,  demokratik değerlerle donanmış, insan haklarına saygılı, sorumluluklarının ve haklarının bilincinde, çevresine duyarlı, eleştirel düşünebilen, bilgiyi kendi değer yargılarıyla yorumlayabilen, öğrendiklerini yaratıcı fikirlerle şekillendirebilen, sosyal katılım becerileri yüksek, hızla değişen dünyaya uyum sağlayan, bilinçli,etkin ve üretken vatandaşlar olarak yetiştiriyoruz.

Örneğin bir müzeyi sanal olarak ziyaret edebiliyor ya da akıllı tahtalarımızda her türlü haritayı farklı ebatlara getirip üzerinde çizimler yapabiliyoruz. Aktivite odalarımızda oynadığımız eğitici oyunlarımız, yaratıcı drama uygulamalarımızla sosyal bilgiler dersini bütünüyle ezber olmaktan çıkartıyor, hayatımızın içindeki bir keşfe dönüştürüyoruz. Konularımız arasındakı bağlantıları kavram haritalarıyla güçlendiriyor, etkinliklerimizle öğrendiklerimizi pekiştiriyoruz. Velilerimizle kurduğumuz sağlıklı ve güçlü iletişimle öğrencilerimizin ders programı takiplerini yapıyor ve konu eksiklerini etütlerle tamamlıyoruz.