BİREYSEL BEŞSEKİZ'E GİRİŞ SINAVI  BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

Hakkımızda

Hedefimiz takip eden değil takip edilen olmaktır. Bu yüzden de eğitim dünyasının öncü girişimleri önceliğimiz olmuştur. Yapılanı, var olanı değil; yapılmayanı veya yapılanı alışılmışın dışında, farklı boyutlarla ele almayı tercih ettik.

Yeni eğitim sistemi ile ortaokul önemli hale geldi. Öyle ki nitelikli bir ortaokul eğitimi iyi bir lisenin, iyi bir lise eğitimi de iyi bir üniversitenin kapılarını açmak anlamına geliyor. Bu noktada ortaokul döneminin önemi bir hayli artıyor.

Avrupa ve Amerika'da yüzyıllık ortaokullar var. Bu okullar sadece bu dönemin eğitimine eğiliyor. Biz de bu noktada kalıcı kültürü olan bir ortaokul oluşturalım düşüncesiyle işe koyulduk.

Beşinci sınıfı hazırlık sınıfı olarak tasarladık. "Haftada 20 saat İngilizce ile yabancı dili öğretelim; diğer taraftan da doğru lise kazandırmanın, gelecek noktasında iyi ve isabetli seçimler yapmanın çalışmalarını hep birlikte gerçekleştirelim" diye düşündük.

Okullarımızda yaratmaya çalıştığımız eğitim-öğretim kültürünü yurt dışından çeşitli makaleleri paylaştığımız bloglarla beslemeye çalışıyoruz. Sosyal medya aracılığıyla kendimiz için öğrendiklerimizin tüm eğitim camiasına malolmasını amaçlıyoruz.